Utakat, kerteket öntött el a Duna, megállás nélkül készülnek a folyómenti települések az évtized árvízére. Napokon belül tetőzik és akár nyolc napig is eltarthat, amíg leapad a vízszint. A 2013-as magyar rekordot előreláthatólag nem dönti meg a Közép-Európából érkező, pusztító erejű árhullám. A Dunakanyar fölött repülve azonban már most látszik, hatalmasra duzzadt a folyó. Rendkívüli fotód vagy videód van? Küldd el nekünk az [javascript protected email address] címre!
Alig tudunk kikászálódni az ágyból, nehezen indul a nap. Ha ez csak néha fordul elő velünk, akkor nincs ok aggodalomra, azonban, ha a reggeli fáradtság egy visszatérő, akár mindennapos jelenség, akkor érdemes megvizsgálni életmódbeli és alvási szokásainkat, vagy ellenőriztetni egészségi állapotunkat, ez ugyanis egy figyelemfelhívó tünet is lehet.
...és íme egy másik verzió : Közeli helyeken dobozos Heineken, Kilefetyelt kőbányai üvegében, Közeli helyeken dobozos Heineken, Most is vízhangzik a Dreher, Itt van a Stefl a hasamon kifogy a sör a korsókból, Akkor is iszom ha nem akarok, Ha nem fizet senki utamon, Gyomrom mossa a sör és porzik a vesém, Az ember mindig jobbat remél, Sörből lettem és borrá leszek, Félek hogy a szeszbe veszek!
A képen a szingapúri „Interlace” nevű épületegyüttes látható. Az épületet az OMA építészeti iroda tervezte és 2013-ban fejezték be az építkezést. Az épületegyüttes 31 hatszintes lakótömbből áll, amelyek egymásra helyezve egyfajta "függőleges falu" érzetet keltenek. Ez a struktúra radikálisan eltér a hagyományos toronyházaktól, hiszen a megszokott függőleges elrendezés helyett horizontális és átlós irányban helyezkednek el az épületek. Az épület nagy hangsúlyt fektet a zöld felületekre, tetőkerteket, zöld teraszokat és különféle vízfelületeket alakítottak ki, hogy a természetes környezetbe illeszkedjen. Az épület körülbelül 8 hektáros területen fekszik, amely magában foglalja a közösségi tereket és parkokat is. Az építészek célja az volt, hogy elősegítsék a lakók közötti társadalmi interakciót. Az épületek közötti terek közösségi tevékenységekre és szabadidős programokra adnak lehetőséget. Az Interlace számos nemzetközi építészeti díjat nyert, köztük a 2015-ös World Building of the Year díjat a World Architecture Festivalon, ami az egyik legnagyobb elismerés az építészeti világban.
A Szajnából június 18. és 20. között vett minták az E. coli és az enterococcus baktériumok aggasztó koncentrációját mutatták ki, olyan szinteken, amelyek messze meghaladják a sportfelügyelők által meghatározott határértékeket. A vízben tízszer több E. coli volt, mint a Triatlon Világszövetség által meghatározott maximális határérték, és a szintek a vizsgálati időszak alatt egyáltalán nem csökkentek a meghatározott szint alá. Az enterokokkuszok koncentrációja szintén nem volt biztonságos. Lionel Cheylus, a Surfrider Europe környezetvédelmi nonprofit szervezet munkatársa szintén megvizsgálta a vizet, és rámutatott más szennyező anyagok valószínű jelenlétére is. Állítása szerint az európai előírások csak a fent említett két baktérium ellenőrzését kívánják meg, a gyógyszer- , vegy- illetve további ipari szennyezésről szó sem esik.