A "Halál lépcsője" - 2700 méter magas Az inkák építették ezt a kőlépcsőt, az 1438 és 1533 között tartó uralmuk alatt a Huayna Picchu hegyen.
A heves esőzéseket a DANA nevű hidegcsepp-jelenség okozza, ez a spanyol Depresión Aislada en Niveles Altos rövidítése, magyarul zárt magaslégköri depressziónak lehet fordítani. Jellemzően ősszel és tavasszal alakul ki Spanyolország keleti partvidékén, illetve a Baleár-szigetek térségében. Akkor képződik, amikor egy hideg sarki légfront lassan halad Nyugat-Európa fölött, és összeütközik a Földközi-tenger melegebb és nedvesebb levegőjével, ami erős viharokat és hatalmas esőzéseket okoz.
Erzsébet magyar királyné a Wittelsbach-házból származó bajor hercegnő. I. Ferenc József császár és királlyal kötött házassága révén osztrák császárné és cseh királyné 1854-től, magyar királyné 1867-től 1898-as haláláig. Családi körben Sisinek becézték, a sajtóban és köznyelvben elterjedt a Sissi ragadványnév is.
Az 1800-as években Robert Liston skót sebész egy olyan műtétről vált hírhedtté, amely elképesztő, 300%-os halálozási arányt eredményezett. Kevesebb mint 2,5 perc alatt amputálta a beteg lábát, és olyan gyorsan operált, hogy véletlenül amputálta asszisztense ujjait, és levágta egy néző kabátjának a szegélyét. A néző a puszta rémülettől halt meg, majd a beteg és az asszisztens is üszkösödésben halt meg, ami az egyetlen rögzített műtét volt, ahol 300%-os halálozási arány volt. Egy másik alkalommal, amikor egy újabb lábamputációt végzett, Liston véletlenül eltávolította a beteg heréit a lábával együtt.
Molnár Csilla halála teljesen összeroppantotta a családját, testvére rossz útra tért, egy Ausztriában elkövetett gyilkosság miatt került börtönbe.
A héten ritkán látott méretű felhőszakadás csapott le Dubajra, illetve a szomszédos emirátusokra és hozott pusztítást, illetve halálos áldozatokat is követelt. A hatalmas zivatarfelhő zóna nemcsak Katarban és Ománban, de a jóval távolabb lévő Jemenben is komoly károkat okozott. A hatóságok már egy nappal a katasztrófa előtt figyelmeztetést adtak ki Dubajban, és felszólították az embereket, hogy a heves szél, a villámlás és a várható nagy mennyiségű eső miatt kerüljék a tengerpartokat és a város alacsonyabban fekvő részeit. Ám amivel végül szembesültek, arra senki sem számított, hiszen néhány óra leforgása alatt egyévnyi csapadék zúdult a miniállamra. A katasztrófával szinte egy időben jelentek meg az interneten azok az összeesküvés-elméletek, amelyek arról szóltak, hogy mindez azért következett be, mert a vihar előtt a dubajiak „megpiszkálták a felhőket”, hogy esőt csináljanak. Csak lehet, hogy ezúttal kissé túltolták a dolgot. index.hu