Ha valakit megkérdeznénk, ki volt a történelem legnagyobb kalózkapitánya, valószínűleg Feketeszakállt, vagy Sir Francis Drake-et említené...
Az igazság az, hogy a Csendes-óceán kalózkirálynőjét Ching Shih-nek hívták, és a Dél-kínai tengeren számított élet és halál urának az 1800-as évek elején. ( a képen fehér sminkben )
Amúgy szerepelt a Karib-tenger kalózainak 3. részében ( mint Ching úrnő ) a kilenc kalózkirály egyikeként.
( a képen fehér sminkben )
A férje a 18. század végén a kínai felségvizeken garázdálkodó kalózbandák egyikének, a Vörös Zászlós Flottának volt a vezetője.
A nőt luxus prostituáltként ismerte meg, és 1801-ben feleségül vette. Ching Shih ekkor 26 éves volt, és egyfajta alvezérként csatlakozott férje seregéhez, amit leginkább azzal segített, hogy a múltjából fakadóan jó kapcsolata és egy csomó titkos információja volt a kínai elit gazdag és politikailag befolyásos tagjairól.
1807-ben Cheng meghalt Vietnam partjainál.
A megözvegyült Ching Shih összefogott a férje egykori alvezérével.
A Dél-kínai-tengeren Ching Shih volt a korlátlan úr és az itt szedett védelmi pénzekből, kereskedőhajók megvámolásával mesés vagyonra tett szert.
Szigorú szabályokat vezetett be a flottánál :
- Aki ellenszegül a parancsnak, azt lefejezik
- Aki elvesz a közös zsákmányból, azt lefejezik
- Aki megerőszakol egy nőt, azt lefejezik
- Aki kirabol egy olyan hajót, vagy falut, ami rendesen fizeti a védelmi pénzt, azt lefejezik
- Aki engedély nélkül elhagyja a hajót, azt lefejezik
- Aki ki akar lépni a flottától, azt nem fejezik le, szabadon távozhat. A füleit vágják le.
A kalózkirálynőnek olyan kémhálózata volt, ami a Csing-dinasztia legfelsőbb köreiig nyúlt, így mindig tudott arról, mit terveznek éppen ellene. Olyan híre volt, hogy amikor a kínai császár ellene küldött flottájának megüzente, hogy aki még a csata előtt megadja magát, és beáll kalóznak, annak megkíméli az életét, 63 hajó állt át az oldalára teljes legénységgel.
3 éven át volt a világ legnagyobb kalóza, majd 35 évesen egyszerűen nyugdíjba ment, alkut kötött a kantoni kormányzóval, és feloszlatta a flottáját (minden kalóz amnesztiát kapott). Cserébe nemesi címet, és egy 20 hajóból álló magánhadsereget kapott.
Guangzhou városában telepedett le, ahol bordélyházat és kaszinót nyitott, és gyereke is született. 69 éves korában halt meg, 1844-ben.
index.hu/tudomány
2016.04.26.
Kategória: Érdekes
Tudtad? - A világ legnagyobb kalózkapitánya egy kínai nő volt